SPOR OKULLARI


İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR OKULLARI


İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak çocuk, genç, yetişkin birçok kişiye sağlıklı, bilimsel spor imkanı yaratmak, yaygınlaştırmak ve spor yapma olanakları hazırlamaktır. Amacımız spor okullarında başarılı olan kursiyerleri teşvik ederek , kulübümüzün ve İzmir kulüplerinin alt yapısını desteklemektir. Kendi kaynaklarımızla kulübümüzü ve İzmir kulüplerinin alt yapısını güçlendirmek spor okullarının hedefidir.

Spor Okulu kursiyerlerine, kulüp takımlarının miniminik-minik-yıldız-genç-A Genç-B Genç-Amatör ve Profesyonel takım kategorilerini hedef görmelerini ve elit düzeye gelmelerini sağlamaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak bir çok tesisimizde spor okullarımız faaliyetlerini sürdürmektedir.

Celal Atik Spor Salonu'da ( Kültürpark / Fuariçi ) 5 – 17 yaş arasındaki çocuklarımıza basketbol, cimnastik, futbol, tekvando, kort tenisi, halkoyunları, satranç, judo ve 18 yaş üstü yetişkinlerimiz için de kano, aerobic, zumba, kondisyon, kort tenisi, halkoyunları, sağlıklı yaşam branşlarında hizmet verilmektedir.

Evka/4 Spor Kompleksi'nde ( Bornova ) 5 – 17 yaş arasındaki çocuklarımıza basketbol, cimnastik, futbol, tekvando, voleybol, judo, masa tenisi ve 18 yaş üstü yetişkinlerimiz için de plates, kondisyon branşlarında aktivitelerimiz sürmektedir.

Ord.Prof.Dr.Ekrem AKURGAL Yaşam Parıkı'nda ( Bayraklı ) ise 5 – 17 yaş arasındaki çocuklarımıza yönelik basketbol, cimnastik, futbol, tekvando, voleybol branşlarında çalışmalarımız devam ederken yetişkinlerimiz ise step – aerobic kursumuza katılabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde dış tesislerimizde de spor okullarımız faaliyetlerini sürdürürken, Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu'nda ( Karabağlar ) Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonu ( Menemen ) Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ( Bornova ) Yeşilyurt Futbol Sahası ( Yeşilyurt ) Bostanlı Rekreasyon Alanı ( Bostanlı / Karşıyaka ) Çiçek Mahallesi Futbol Sahası ( Bayraklı ) Atatürk Stadı Seha Aksoy ( Halkapınar ) Ege Mahallesi Futbol Sahası ( Kahramanlar ) ise futbol, tenis, plates- aerbic, atletizm, badmınton branşlarının yanısıra vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda branşlarımız ve çalışmalarımız artmaktadır. Açık Alan Kondisyon Merkezlerimizde bulunan aletlerimizde, uzman antrenör kadrosuyla her yaşa uygun çalışmalarımız yapılmaktadır.

Kurslarımızla ilgili detaylı program, bilgi ve kayıt için tesisislerimiz yazısının altında bulunan spor salonlarımızı tıklarsanız bölgelere göre çalışmalarımızı görebilirsiniz.

CELAL ATİK SPOR SALONU: 425 04 21
EVKA-4 SPOR SALONU: 351 38 66
BOSTANLI TENİS KORTLARI: 362 48 28
BORNOVA REKREASYON ALANI: 293 38 76
ORD.PROF.DR. EKREM AKURGAL YAŞAM ALANI: 371 71 52
SEHA AKSOY ATLETIZM SAHASI: 425 04 21
YEŞILYURT SAHASI: 228 75 75
BAYRAKLI SAHASI: 345 87 47
ASARLIK ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU: 425 04 21
UZUNDERE ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU: 267 84 33
İNCIRALTI: 425 04 21
BUCA SOSYAL YAŞAM KAMPÜSÜ: 293 98 10


 
CELAL ATİK (MERKEZ)Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.